Employer Branding, HR, Social Media

5 kont z Facebooka dla EBowca

On
Bardzo często dostaję pytanie skąd czerpię wiedzę. Jako, że odpowiedź jest bardzo prosta i najczęściej, choć oczywiście nie tylko, dokształcam się korzystając z bezpłatnych źródeł dostępnych w sieci (dlaczego ten sposób uważam za efektywny to temat na osobny wpis 🙂 ), dziś chciałabym podzielić się z Wami tym, z czego korzystam na co dzień, czyli kontami na Facebooku wartymi śledzenia przez Ebowców, Hrowców, Socialmediowców… Uwaga: Jest to pierwsza część cyklu, który planuję. Kolejność nie ma żadnego znaczenia 🙂
 1. Gojtowska.com – Maja jest trenerką specjalizującą się w komunikacji wewnętrznej, employer brandingu i rekrutacji. Choć prowadzi bloga oraz jest aktywna na Linkedin, dla mnie najwygodniej śledzić jej wpisy na FB właśnie. Maja pisze o trendach rynkowych, nowinkach w zakresie eb oraz fajnych case study (poza tym jest przemiłą osobą 😍).
 2. Bulldogjob.pl – to serwis teoretycznie dla specjalistów z branży IT. Ja jednak polecam go wszystkim, którzy chcą wiedzieć “co w trawie piszczy”. Hrowiec/ Ebowiec znajdzie tam mnóstwo terminów używanych przez specjalistów IT, dowie się, co obecnie w rekrutacji IT jest “hot” oraz jak rozmawiać z technicznymi kandydatami.
 3. HCM Deck – jest to de facto rozwiązanie dla działów HR. Z samego narzędzia nie miałam jeszcze przyjemności korzystać, jednakże fanpage na Facebooku prowadzony przez firmę jest naprawdę warty uwagi. Artykuły, które cenię sobie szczególnie dotyczą mierzenia procesów HR oraz narzędzi przydatnych przy wykonywaniu pomiarów. Must see!
 4. Bardzohr – fanpage prowadzony przez Darię Siwkę (z którą miałam zajęcia podczas studiów z EB) . Szczególnie dla osób zajmujących się Employer Brandingiem. Daria na bieżąco informuje o nowych kampaniach, ciekawych akcjach przeprowadzanych przez inne firmy oraz dzieli się swoim ebowym warsztatem. Warto.
 5. Advertising is exciting – na koniec coś zupełnie z innej beczki – fanpage, na którym autor dzieli się ciekawymi reklamami. Czasem są piękne, czasem śmieszne, czasem szokujące. Dlaczego wspominam o tym koncie? Wyznaję zasadę, że w byciu kreatywnym bardzo mocno pomaga inspirowanie się rzeczami jak najbardziej oddalonymi tematycznie od obszaru, którym się zajmujemy – dlatego tak cenię sobie między innymi ten przegląd reklam z różnych branż z całego świata 🙂
Jeśli znaleźliście na liście konto, którego wcześniej nie śledziliście – dajcie znać!

2 Comments

 1. Łukasz M

  Wielkie dzięki za wspomnienie o AIE! 🙂 Cieszę się, że się podoba. Miłego dnia!

  • Olga

   Śledzę już od dłuższego czasu i wszystkim polecam. Super inspiracje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *