5 Kont z Linkedin dla Ebowca i nie tylko part II

Popularność Linkedina ciągle rośnie, a ilość treści, jakie możemy na nim znaleźć potrafi przytłoczyć. Jednym tchem mogę wymienić kilkanaście moich „must have”, dzięki którym czuję, że jestem na bieżąco z wszelkimi nowinkami rynkowymi. Dlatego, po części pierwszej, gdzie polecałam ciekawe profile na Facebooku (klik), przyszedł czas na wybranie 5 miejsc z Linkedin. Nie są one czysto employer bandingowe, czasem daleko im również do treści strice hrowych, ale uwierzcie, inspiracje do wartościowych działań czają się na każdym rogu (naszego walla😊 ).

Magdalena Selwant – Różycka

– z Magdaleną nie znam się osobiście, ale bardzo cenię sobie content na jej profilu. Treści skupione są wokół tematu komunikacji wewnętrznej. Magdalena prowadzi swojego bloga oraz dzieli się wartościowymi artykułami znalezionymi w sieci. Must read dla wszystkich komunikujących w organizacjach 😊.

konta na linkedin dla hr

Jacek Krajewski

– zawodowo Jacek skupia się na obszarze wykorzystania botów w rekrutacji (btw. superciekawy temat). Na jego wallu znajdziecie jednak znacznie więcej – jako organizator warszawskich ebmastersów na bieżąco wrzuca wszystkie informacje dotyczące planowanych spotkań. Ja najbardziej cenię sobie zaś cotygodniowy rozkład hrowych imprez, który Jacek regularnie wrzuca – w jednym miejscu znajdziecie spis tego, gdzie warto być.

konta na linkedin dla hr

Nowy Marketing

– nowości ze świata reklamy i marketingu. Choć wydawać by się mogło, że konto jest mało hrowe, warto je śledzić. Marketing (nie tylko kreacje, ale cała sfera badawcza) jest dla mnie często dużą inspiracją. Ogromnie cenne przy planowaniu działań ebowych jest poznanie mechanizmów marketingowych oraz tego, co aktualnie sprawdza się w branży. Jeśli dodamy do tego przegląd naprawdę ciekawych kreacji (które intrygują bawią czy po prostu cieszą oko), mamy przepis na wartościowe konto 😊.

konta na linkedin dla hr

Maja Biernacka

– z Mają również jeszcze się nie znam, ale z wielką ciekawością śledzę jej bloga oraz wpisy na Linkedin. Tematyka skupiona wokół komunikacji wewnętrznej, Maja udostępnia zarówno swoje wpisy (konkretne, z przykładami, często case studies), jak i to, czym się inspiruje. Naprawdę warto 😊.

konta na linkedin dla hr

Marta Pawlak – Dobrzańska

– konto Marty to miód na serce każdego hrowca, który lubi badać. Świat liczb w hr jest tu pokazany w sposób przystępny i konkretny. Nie znam osoby, która śledząc ten profil powiedziałaby, że ciężko jest zmierzyć działania hrowe. Uwielbiam!

konta na linkedin dla hr

Wymienione konta to tylko kropla w morzu wartościowych treści. Jak pewnie zauważyliście bardzo dużo z nich kręci się wokół komunikacji wewnętrznej. Nie bez powodu – jest to temat często w firmach zaniedbany, a to komunikacja wewnętrzna ma duży wpływ na doświadczenia pracowników, a prowadzona dobrze, może być mocnym fundamentem dla dalszych działań wizerunkowych (już na zewnątrz organizacji).

To be continued!

Może spodoba Ci się również:

A może to Cię zaciekawi?

Welcome pack dla nowego pracownika, czyli jak uzupełnić onboarding

Ze wszystkich etapów, jakie możemy znaleźć na Human Experience Journey onboarding ma szczególne miejsce....

4 sposoby na to, jak zaangażować managera w działania...

Prowadzimy rekrutację. Napisaliśmy piękne ogłoszenie, wrzuciliśmy je na dopasowane do grupy docelowej job boardy,...

Komunikacja wewnętrzna – Netflix-owe inspiracje

Komunikacja wewnętrzna w organizacji jest czasem jednym z tych obszarów, które, kiedy wszystko działa,...

Ilość ma znaczenie, czyli czego nie pisać w CV

Osoby na stanowisku „programista” są w czołówce specjalizacji, które odwiedzają mój profil na Linkedin....

5 sposobów na lepsze zarządzanie zdalnym zespołem

Od zeszłego poniedziałku część firm weszła w nową rzeczywistość. Praca zdalna, dla niektórych do...

NPS w HR – co to jest i kiedy...

Dlaczego badamy działania HR-owe? Powodów jest wiele, na przykład czasem badania potrzebne są, aby...

Sprawdź wszystkie kategorie!

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj